FSv CVUT - foto KPS Fakulta stavebníČVUT v Praze

Uživatel nepřihlášen
Přihlásit se | Nápověda
English

Vítejte na stránkách Katedry konstrukcí pozemních staveb

Katedra konstrukcí pozemních staveb je zaměřena na komplexní problematiku navrhování konstrukcí budov a projektování objektů pozemních staveb obytných, občanských, průmyslových a zemědělských. Cílem je dosahování vysoké kvality konstrukčního řešení z hlediska širokého spektra kritérií udržitelnosti – především prostřednictvím uplatnění progresivních technologií, nových materiálů a energeticky a materiálově efektivních řešení. Zvláštní pozornost je věnována degradačním procesům, sanacím poruch, rekonstrukcím a modernizacím konstrukcí a budov.

Jednotlivé zaměstance katedry najdete ve 4., 5., 6. a 7. patře budovy A. Sekretariát katedry je ve 4. patře.

 

Doktorské studium:

Zajímají Vás nejmodernější trendy ve stavebních konstrukcích? Chcete mít možnost podílet se na výzkumu, vývoji a uplatnění progresivních konstrukcí, materiálů a konstrukčních řešení v novostavbách či při rekonstrukcích? Chtěli byste na naší katedře pokračovat v doktorském studiu? Zajímají Vás řešená témata? Začněte třeba tady - přehled obhájených doktorských disertačních prací.

Aktuality:

3. 9. 2021 - SZZ předmětové obor AS září 2021

Komise č. 3 přesunuta z místnosti A337 do A437.

Předmětové SZZ pro obor AS (pro bakaláře) z okruhu Technické navrhování budov TNB na K124 se konají ve ST 15.9.2021 od 8:00. Zkouška probíhá prezenčně. Není společné zahájení. Studenti nastoupují ke zkoušce v určený čas. Na zkoušku se dostaví s předstihem cca 30 min před časem uvedeným na seznamu. Seznamy komisí s určeným časem zkoušky budou v KOSu a níže ke stažení počátkem příštího týdne . 

Průběh SZZ oboru AS a organizační pokyny:

- student si losuje 1 otázku z okruhu KPS a 1 otázku z okruhu TZB, 15 minut příprava, 15 minut zkouška;

- studenti docházejí na zkoušku průběžně, bezprostředně před zkouškou mohou využít vyhrazené místnosti ve 4. patře budovy A 

- výsledky zkoušky a podpis protokolu je ihned po vykonání zkoušky, následně student odchází ze školy.

 

Změny vyhrazeny. Jan Růžička

 

 

 

Soubory ke stažení

V této sekci jsou neveřejné soubory ke stažení.
Pokud je chcete zobrazit, musíte se nejdřív
přihlásit.

1. 6. 2021 - Studentské práce z předmětu SPB2 opět bodovaly v Austrálii

 

Také v LS 2021 byly v rámci předmětu SPB2 Specializovaný projekt 2 na oboru Budovy a prostředí zpracovávány práce zabývající se udržitelnou výstavbou v globálním kontextu a ve specifických sociálních a ekonomických podmínkách. Ve spolupráci s dr. Stevem Burroughsem, konzultantem v oblasti udržitlené výstavby působícím na School of Civil, Mining and Environmental Engineering, University of Wollongong, NSW, Australia. byl zpracováván návrh tématem komunitního centrum pro místní aboridginskou komunitu v Lightning Ridge.

Práce zahrnovala architektonický, provozní a mteriálově technologický koncept stavby s využitím místních materiálů a s cílem zapojení místních cílových skupin do procesu výstavby. Stavba byla navržena z ručně vyráběných lisovaných hliněných cihel, tzv. CEB´s - cement stabilized earth blocks. Součástí úlohy byl i stavebně energetický koncept a posousení vlivu vícevrstvého masivního zdiva s dutinou, případně s tepelnou izolací posuzovaný v SW Design Builder. Kromě konzultací s dr. Burroughsem měli studenti možnost představit práce přímo se zadavateli Mrs. Petrina Brown, CEO Lightning Ridge Land Aboriginal Land Council a Mr. Allan Cobb Murdi Paaki Assembly Member.

Dr. Steve Burroughs, 1.6.2021: "I am just back from Lightning Ridge and I had a very successful trip. The trip was a success and the CEO Petrina and Representative Allan were over joyed with the students outcomes. From my end I want to thank you for your time and effort with the students and I was impressed with both of our outcomes."

Steve, thank you again for cooperation and for the opportunity to work on such an interesting task! Looking forward for future cooperation. Jan, Petr, David

 

 

Soubory ke stažení

Lightning Ridge, Elizaveta Fatyanova(3.2MB)pdf
Lightning Ridge, Martina Štorková(6.4MB)pdf

3. 7. 2020 - Studentské práce z předmětu SPB2 prezentovány v Austrálii

 

V rámci předmětu SPB2 Specializovaný projekt na oboru Budovy a prostředí jsou zpracovávána i témata, zabývající se udržitelnou výstavbou v globálním kontextu a ve specifických sociálních a ekonomických podmínkách. Témata jsou zpracovávána pro konkrétní zadání z různých regionů, katedra Konstrukcí pozemních staveb na nich dlouhodobě spolupracuje s dr. Stevem Burroughsem, konzultantem v oblasti udržitlené výstavby působícím na Faculty of Engineering and Information Sciences, School of Civil, Mining and Environmental Engineering, University of Wollongong, NSW, Australia. 

Jedním z témat pro LS 2020 byl návrh přechodného kontejnerového bydlení pro aboriginské komunity v Austrálii v lokalitách postižených lesními požáry. Výstupy studentů z předmětu SPB2 byly 2.7.2020 prezentovány v Naroomě, NSW pro Latungul Aboriginal Corporation.  

2 July 2020, Narooma, New South Wales, Australia.  Latungul Aboriginal Corporation men with banner designed by CTU student Tomáš Pohanka.  The Indigenous men and women attending the session where keen to pursue the concept turning the complex into a drug rehabilitation facility on country to allow for drug counselling but also allowing participants a chance to reconnect with culture and language.

2 July 2020, Narooma, New South Wales, Australia.  Latungul Aboriginal Corporation men with banner designed by CTU student Tomáš Pohanka.  The Indigenous men and women attending the session where keen to pursue the concept turning the complex into a drug rehabilitation facility on country to allow for drug counselling but also allowing participants a chance to reconnect with culture and language. 

 

6. 11. 2018 - Letní škola přírodního stavitelství

V září 2018 uspořádala katedra K124 čtyřdenní „Letní školu přírodního stavitelství“. Jednalo se o sérii workshopů pro studenty FSv zaměřených na moderní dřevostavby a přírodní stavební materiály. Studenti si pod vedením lektorů vyzkoušeli výstavbu obvodové stěny moderní dřevostavby, obvodovou stěnu ze samonosné slámy, využití různých izolačních materiálů, aplikaci hliněných omítek atd. Byly prakticky řešeny vybrané konstrukční detaily, např. napojení okenního otvoru na obvodovou stěnu.

Zázemí pro konání workshopů poskytlo UCEEB Univerzitní centrum energeticky efektivních budov v Buštěhradě. Finanční prostředky byly poskytnuty z fondu RPMT. 

Letní škola přírodního stavitelství by se v budoucnu měla stát pravidelnou součástí nabídky volitelných předmětů v letním semestru. V zimním semestru bude letní škole předcházet volitelný předmět Přírodní stavební materiály, který volně navazuje a rozvíjí stávající volitelný předmět Dřevostavby pro NE/PAS domy, zaměřený na problematiku komplexního návrhu moderních dřevostaveb. Nabídku předmětů z oblasti přírodních materiálu doplňuje povinný předmět Dřevostavby na Mgr stupni oboru Budovy a prostředí, který se věnuje podrobně tepelně vlhkostním jevům v dřevostavbách.  

Bližší informace o akci dostupné na jakub.divis@fsv.cvut.cz. Další informace můžete najít na http://nature.fsv.cvut.cz.

  

  

Jakub Diviš

Martin Volf

Jan Růžička

Podílíme se:

UCEEBSBToolenvimatSuPerBuildingsSUBSTANCECIDEAS
perfection