FSv CVUT - foto KPS Fakulta stavebníČVUT v Praze

Uživatel nepřihlášen
Přihlásit se | Nápověda
English

Vítejte na stránkách Katedry konstrukcí pozemních staveb

Katedra konstrukcí pozemních staveb je zaměřena na komplexní problematiku navrhování konstrukcí budov a projektování objektů pozemních staveb obytných, občanských, průmyslových a zemědělských. Cílem je dosahování vysoké kvality konstrukčního řešení z hlediska širokého spektra kritérií udržitelnosti – především prostřednictvím uplatnění progresivních technologií, nových materiálů a energeticky a materiálově efektivních řešení. Zvláštní pozornost je věnována degradačním procesům, sanacím poruch, rekonstrukcím a modernizacím konstrukcí a budov.

Jednotlivé zaměstance katedry najdete ve 4., 5., 6. a 7. patře budovy A. Sekretariát katedry je ve 4. patře.

 

Doktorské studium:

Zajímají Vás nejmodernější trendy ve stavebních konstrukcích? Chcete mít možnost podílet se na výzkumu, vývoji a uplatnění progresivních konstrukcí, materiálů a konstrukčních řešení v novostavbách či při rekonstrukcích? Chtěli byste na naší katedře pokračovat v doktorském studiu? Zajímají Vás řešená témata? Začněte třeba tady - přehled obhájených doktorských disertačních prací.

Aktuality:

12. 10. 2021 - ODBORNÁ EXKURZE do vzorkovny VELUX v Brně, kavárny ERA a do vily Tugendhat

Exkurze se koná ve středu dne 3. listopadu  2021 

Program: 
6.00  – sraz u hlavního vchodu do budovy A  FSv ČVUT  
6.10 – odjezd fakultními mikrobusy  
9,00 – 11, 00 – odborná exkurze a praktické ukázky ve Vzorkovně VELUX - Sokolova 654/1d,  619 00 Brno, Horní Heršpice 
12.00 – 13.30 – prohlídka vily Tugendhat  
14.00 – 15.00 oběd v kavárně ERA  
odjezd do Prahy 
Předpokládaný návrat cca 18.00 


Přihlášení na exkurzi: u Ing. Zuzany Rácové (A 728), Doc. Šárky Šilarové (A 726) v konzult. hodinách (viz web) popř. emailem a následně osobně. Závazné přihlášení – současně se složením poplatku ve výši 200 Kč. 
Zajištěno je: doprava mikrobusy, exkurze do vzorkovny, vstup na prohlídku vily Tugendhat a oběd. 

12. 10. 2021 - ODBORNÁ EXKURZE do vzorkovny VELUX v Brně, kavárny ERA a do vily Tugendhat

Exkurze se koná ve středu dne 1. prosince 2021 

Program: 
6.30  – sraz u hlavního vchodu do budovy A  FSv ČVUT  
6.40 – odjezd fakultními mikrobusy  
9,30 – 11, 30 – odborná exkurze a praktické ukázky ve Vzorkovně VELUX - Sokolova 654/1d,  619 00 Brno, Horní Heršpice 
12.00 – 13.30 oběd v kavárně ERA  
14.00 – 15.30 – prohlídka vily Tugendhat  
odjezd do Prahy 
Předpokládaný návrat cca 19.00 
Přihlášení na exkurzi: u Doc. Šárky Šilarové (A 726), Ing. Lenky Hanzalové (A 727) v konzult. hodinách (viz web) popř. emailem a následně platba osobně. Závazné přihlášení – současně se složením poplatku ve výši 200 Kč. 
Zajištěno je: doprava mikrobusy, exkurze do vzorkovny, vstup na prohlídku vily Tugendhat a oběd. 

1. 6. 2021 - Studentské práce z předmětu SPB2 opět bodovaly v Austrálii

 

Také v LS 2021 byly v rámci předmětu SPB2 Specializovaný projekt 2 na oboru Budovy a prostředí zpracovávány práce zabývající se udržitelnou výstavbou v globálním kontextu a ve specifických sociálních a ekonomických podmínkách. Ve spolupráci s dr. Stevem Burroughsem, konzultantem v oblasti udržitlené výstavby působícím na School of Civil, Mining and Environmental Engineering, University of Wollongong, NSW, Australia. byl zpracováván návrh tématem komunitního centrum pro místní aboridginskou komunitu v Lightning Ridge.

Práce zahrnovala architektonický, provozní a mteriálově technologický koncept stavby s využitím místních materiálů a s cílem zapojení místních cílových skupin do procesu výstavby. Stavba byla navržena z ručně vyráběných lisovaných hliněných cihel, tzv. CEB´s - cement stabilized earth blocks. Součástí úlohy byl i stavebně energetický koncept a posousení vlivu vícevrstvého masivního zdiva s dutinou, případně s tepelnou izolací posuzovaný v SW Design Builder. Kromě konzultací s dr. Burroughsem měli studenti možnost představit práce přímo se zadavateli Mrs. Petrina Brown, CEO Lightning Ridge Land Aboriginal Land Council a Mr. Allan Cobb Murdi Paaki Assembly Member.

Dr. Steve Burroughs, 1.6.2021: "I am just back from Lightning Ridge and I had a very successful trip. The trip was a success and the CEO Petrina and Representative Allan were over joyed with the students outcomes. From my end I want to thank you for your time and effort with the students and I was impressed with both of our outcomes."

Steve, thank you again for cooperation and for the opportunity to work on such an interesting task! Looking forward for future cooperation. Jan, Petr, David

 

 

Soubory ke stažení

Lightning Ridge, Elizaveta Fatyanova(3.2MB)pdf
Lightning Ridge, Martina Štorková(6.4MB)pdf

3. 7. 2020 - Studentské práce z předmětu SPB2 prezentovány v Austrálii

 

V rámci předmětu SPB2 Specializovaný projekt na oboru Budovy a prostředí jsou zpracovávána i témata, zabývající se udržitelnou výstavbou v globálním kontextu a ve specifických sociálních a ekonomických podmínkách. Témata jsou zpracovávána pro konkrétní zadání z různých regionů, katedra Konstrukcí pozemních staveb na nich dlouhodobě spolupracuje s dr. Stevem Burroughsem, konzultantem v oblasti udržitlené výstavby působícím na Faculty of Engineering and Information Sciences, School of Civil, Mining and Environmental Engineering, University of Wollongong, NSW, Australia. 

Jedním z témat pro LS 2020 byl návrh přechodného kontejnerového bydlení pro aboriginské komunity v Austrálii v lokalitách postižených lesními požáry. Výstupy studentů z předmětu SPB2 byly 2.7.2020 prezentovány v Naroomě, NSW pro Latungul Aboriginal Corporation.  

2 July 2020, Narooma, New South Wales, Australia.  Latungul Aboriginal Corporation men with banner designed by CTU student Tomáš Pohanka.  The Indigenous men and women attending the session where keen to pursue the concept turning the complex into a drug rehabilitation facility on country to allow for drug counselling but also allowing participants a chance to reconnect with culture and language.

2 July 2020, Narooma, New South Wales, Australia.  Latungul Aboriginal Corporation men with banner designed by CTU student Tomáš Pohanka.  The Indigenous men and women attending the session where keen to pursue the concept turning the complex into a drug rehabilitation facility on country to allow for drug counselling but also allowing participants a chance to reconnect with culture and language. 

 

Podílíme se:

UCEEBSBToolenvimatSuPerBuildingsSUBSTANCECIDEAS
perfection