FSv CVUT - foto KPS Fakulta stavebníČVUT v Praze

Uživatel nepřihlášen
Přihlásit se | Nápověda
English

Vítejte na stránkách Katedry konstrukcí pozemních staveb

Katedra konstrukcí pozemních staveb je zaměřena na komplexní problematiku navrhování konstrukcí budov a projektování objektů pozemních staveb obytných, občanských, průmyslových a zemědělských. Cílem je dosahování vysoké kvality konstrukčního řešení z hlediska širokého spektra kritérií udržitelnosti – především prostřednictvím uplatnění progresivních technologií, nových materiálů a energeticky a materiálově efektivních řešení. Zvláštní pozornost je věnována degradačním procesům, sanacím poruch, rekonstrukcím a modernizacím konstrukcí a budov.

Jednotlivé zaměstance katedry najdete ve 4., 5., 6. a 7. patře budovy A. Sekretariát katedry je ve 4. patře.

Aktuality:

17. 6. 2019 - Nabídka pracovní pozice

Společnost Bolid-M, s.r.o. hledá studenta/tku na pozici Stavbyvedoucí - mistr. Více v sekci Spolupráce s praxí.

13. 6. 2019 - SZZ a obhajoby na K124 červen 2019

Předmětové SZZ (pro bakaláře) z okruhů Konstrukce pozemních staveb se pro obory A, C, D, Q, R se konají ve dnech 18. - 20.6.2019 od 7:55. Všichni studenti nastoupí ke společnému zahájení a jsou předsedou/místopředsedou seznámeni s organizačním průběhem SZZ. První student nastupuje vždy v 8:00). Aktuální seznamy studentů v komisích jsou k dispozici od 13.6.2019 v KOSu a níže ke stažení. POZOR! Komise 04 (19.6.) a 07 (20.6.) přesunuty do místnosti A433. 

Obhajoby diplomových a bakalářských prací na K124 se pro jednotlivé obory konají ve dnech 25. a 26.6.2019 (ÚT, ST), každý den od 8:30. Všichni studenti se shromáždí vždy v 8:30 na společné zahájení zasedání komise. Aktuální seznamy studentů v komisích jsou v KOSu a níže ke stažení.

Změny vyhrazeny, níže uvedené seznamy jsou informativní, aktuální informace jsou v KOS. Jan Růžička

Soubory ke stažení

V této sekci jsou neveřejné soubory ke stažení.
Pokud je chcete zobrazit, musíte se nejdřív
přihlásit.

3. 6. 2019 - ODBORNÁ ČTYŘDENNÍ EXKURZE - Slovensko 2.-5.října 2019

Rámcový program:

Bratislava: Slovenská technická univerzita, Bratislavský hrad, most SNP, centrum města, Eurovea, Devín, Danubiána, Gabčíkovo Nagymaros

Organizační zajištění:

  • Ubytování – 3 noci bez snídaně (v centru města)
  • Doprava fakultními mikrobusy
  • Vstupné do vybraných objektů

Přihlášení:

Závazné přihlášky u ing. Hanzalové (A 727) či Doc. Šilarové (A 726) :

současně se složením účastnického poplatku ve výši 1900,- Kč

Pojištění vlastní (nutno předložit při odjezdu).

6. 11. 2018 - Letní škola přírodního stavitelství

V září 2018 uspořádala katedra K124 čtyřdenní „Letní školu přírodního stavitelství“. Jednalo se o sérii workshopů pro studenty FSv zaměřených na moderní dřevostavby a přírodní stavební materiály. Studenti si pod vedením lektorů vyzkoušeli výstavbu obvodové stěny moderní dřevostavby, obvodovou stěnu ze samonosné slámy, využití různých izolačních materiálů, aplikaci hliněných omítek atd. Byly prakticky řešeny vybrané konstrukční detaily, např. napojení okenního otvoru na obvodovou stěnu.

Zázemí pro konání workshopů poskytlo UCEEB Univerzitní centrum energeticky efektivních budov v Buštěhradě. Finanční prostředky byly poskytnuty z fondu RPMT. 

Letní škola přírodního stavitelství by se v budoucnu měla stát pravidelnou součástí nabídky volitelných předmětů v letním semestru. V zimním semestru bude letní škole předcházet volitelný předmět Přírodní stavební materiály, který volně navazuje a rozvíjí stávající volitelný předmět Dřevostavby pro NE/PAS domy, zaměřený na problematiku komplexního návrhu moderních dřevostaveb. Nabídku předmětů z oblasti přírodních materiálu doplňuje povinný předmět Dřevostavby na Mgr stupni oboru Budovy a prostředí, který se věnuje podrobně tepelně vlhkostním jevům v dřevostavbách.  

Bližší informace o akci dostupné na jakub.divis@fsv.cvut.cz. Další informace můžete najít na http://nature.fsv.cvut.cz.

  

  

Jakub Diviš

Martin Volf

Jan Růžička

Podílíme se:

UCEEBSBToolenvimatSuPerBuildingsSUBSTANCECIDEAS
perfection