FSv CVUT - foto KPS Fakulta stavebníČVUT v Praze

Uživatel nepřihlášen
Přihlásit se | Nápověda
English

Vítejte na stránkách Katedry konstrukcí pozemních staveb

Katedra konstrukcí pozemních staveb je zaměřena na komplexní problematiku navrhování konstrukcí budov a projektování objektů pozemních staveb obytných, občanských, průmyslových a zemědělských. Cílem je dosahování vysoké kvality konstrukčního řešení z hlediska širokého spektra kritérií udržitelnosti – především prostřednictvím uplatnění progresivních technologií, nových materiálů a energeticky a materiálově efektivních řešení. Zvláštní pozornost je věnována degradačním procesům, sanacím poruch, rekonstrukcím a modernizacím konstrukcí a budov.

Jednotlivé zaměstance katedry najdete ve 4., 5., 6. a 7. patře budovy A. Sekretariát katedry se nově nalézá ve 4. patře.

Aktuality:

11. 10. 2017 - Přednáška Dr. Steva Burroughse 18.10.2017, 17:30, A437

Srdečně Vás zveme na přednášku kolegy a externího spolupracovníka katedry dr. Steva Burroughse z University of South Australia v Adelaide na téma: Sustainable and Resilient Building Design in Climate and Social Specific Conditions. Přednáška se koná ve ST 18.10.2017 v 17:30 v A437.
Dr. Steve Burroughs se věnuje přírodním materiálům, udržitelné výstavbě, výstavbě v odloučených a sociálně specifických lokalitách v Austrálii, Africe, Latinské Americe.
 

Soubory ke stažení

V této sekci jsou neveřejné soubory ke stažení.
Pokud je chcete zobrazit, musíte se nejdřív
přihlásit.

7. 11. 2016 - EnviroWorkshop

Na konci října 2016 byl pro studenty FSv katedrou Konstrukcí pozemních staveb ve spolupráci s Výzkumným centrem UCEEB zorganizován praktický workshop zaměřený na environmentálně efektivní materiály pro stavebnictví.

Cílem bylo seznámit studenty s různými možnostmi a přístupy k problematice udržitelné výstavby. Studenti měli možnost si vyzkoušet například výrobu vysokopevnostního betonu a změřit jeho mechanické vlastnosti (pevnost v tlaku). Dále se seznámili s možnostmi alternatovních stavebních materiálů. Nejprve ze slaměných balíků vystavili vzorek stěny (půlení balíků, úprava balíků, finální úprava slaměné stěny), poté nanášeli na stěnu hrubou hliněnou omítku. Finální hliněné omítky zkoušeli aplikovat na výseky konstrukce 1x1 m. Na závěr absolvovali exkurzi do laboratoří UCEEB.

Očekáváme, že tento EnviroWorkshop se stane dobrou tradicí v rámci akcí pořadaných Katedrou K124 a najde si v podzimním studenstkém kalendáři své pevné místo.

Za organizátory: Martin Volf, Jakub Diviš

 

 
 

Podílíme se:

UCEEBSBToolenvimatSuPerBuildingsSUBSTANCECIDEAS
perfection